مراسم تقدیر از نفرات برتر پویش داستان نویسی در حوزه دفاع مقدس در شاهدشهر

جلسه تقدیر از نفرات برتر پویش داستان نویسی حوزه دفاع مقدس در شهرداری شاهدشهر برگزار شد .
 
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی و شهرداری شاهدشهر :
این جلسه که ضمن رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و با حضور نیکخواه ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهریار و هیئت همراه ، پروفسور امین از فرهیختگان ادبی کشور ، سلمانی شهردار شاهدشهر ، نظری مدیر مسئول انتشارات نظری ، شورای انجمن ادبیات داستانی شهرستان شهریار ، سرکارخانم مددی معاونت فرهنگی شاهدشهر ، فرجیان مسئول روابط عمومی شهرداری ، جمعی از خبرنگاران و همچنین تعدادی از نفرات برتر این پویش تشکیل شد و  حاضرین ضمن تأیید بر لزوم تلاش بیشتر در حوزه داستان نویسی و نشر خاطرات دوران دفاع مقدس تأکید داشتند.
بر اساس این گزارش ؛ سرکار خانم سادات مسئول انجمن ادبیات داستانی شهرستان شهریار ضمن ارائه گزارشی از روند برگزاری این پویش گفت : به مناسبت هفته دفاع مقدس ، پویش مجازی " مسابقه داستان نویسی دفاع مقدس " با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهریار و انجمن ادبیات داستانی و همچنین حمایت بی دریغ و مشتاقانه شهرداری شاهدشهر در قالب های داستانک ، واگویه ، خاطرات و مقاله های مرتبط با دفاع مقدس برگزار شد که خوشبختانه با استقبال عمومی خوبی از سطوح کشور همراه بود . سادات افزود : از جمع آثار ارسالی به دبیرخانه انجمن 64 اثر به مرحله نهایی راه یافتند و نهایتاً با داوری صورت گرفته 6 اثر برگزیده و همچنین 4 اثر تقدیری مشخص گردیدند . در ادامه برنامه ، نظری مدیر مسئول انتشارات نظری و همچنین پروفسور امین هر یک در خصوص اهمیت توجه و تلاش بیشتر نویسندگان به موضوع دفاع مقدس سخنانی ایراد نمودند .
مهندس سلمانی شهردار شاهدشهر نیز طی سخنانی به نقش ارزنده ایثارگری رزمندگان هشت سال دفاع مقدس اشاره داشت و ضرورت پرداختن به نقل و انتشار دلاوری این عزیزان را یک امر مهم دانست . شهردار شاهدشهر در ادامه به فعالیت های فرهنگی صورت گرفته توسط آن مجموعه در دوران تصدی اشاره داشت و گفت : ضرورت دارد با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص نگاه ویژه به مسائل فرهنگی در تمام حوزه ها ، در تبیین فعالیت های مدیریت شهری پیوست فرهنگی نیز لحاظ گردد و اگر در این امر مهم دقت نظر داشته باشیم ، قطعاً علاوه بر کاهش آسیب های اجتماعی ، مبلمان شهری کاربردی تر خواهد بود . سلمانی افزود : مجموعه شورای اسلامی و شهرداری در اعتلای مباحث فرهنگی بویژه فعالیت هایی از این دست ، فعالین عرصه فرهنگ را مورد حمایت قرار می دهد و در این راستا از هیچ کوششی دریغ نخواهد ورزید ، چرا که معتقدیم با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ، علاوه بر پاسداشت مقام شامخ رزمندگان اسلام در طول 8 سال دفاع مقدس ، نسل جوان را با دلاوری های این عزیزان بیش از پیش آشنا خواهیم کرد . لذا آماده همکاری با فعالین فرهنگی سطح شهر و شهرستان هستیم .
لازم به ذکر است در پایان این برنامه از نفرات برتر این پویش تجلیل بعمل آمد ./.

 
10:0/21 مهر 1398/دوشنبه

نظرات کاربران
5/5 1 0 0
اخبار مربوطه
googleanaletics