مانور عملياتي پدافند غيرعامل با حضور فعال آتش نشانان و ساير نهادها و ارگانهاهاي امدادي در مدرسه راهنمایی آزادگان شاهد شهر برگزار شد .

به گزارش واحد روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شاهد شهر مانور عملياتي پدافند غيرعامل با حضور فعال آتش نشانان و ساير نهادها و ارگانهاهاي امدادي در مدرسه راهنمایی آزادگان برگزار شد .

معاونت خدمات شهر آقای شمسیان در این باره گفت : اين مانور رأس ساعت10 صبح روز شنبه مورخ 1401/08/14 در راستاي ايجاد هماهنگي بين نيروهاي عملياتي آتش نشاني با ساير نهادهاي امدادي با بكارگيري امكانات و تجهيزات به منظور ايجاد مهارت و سرعت عمل هرچه بيشتر به هنگام بحران در مدرسه راهنمائی آزادگان آغاز شد .

وي افزود : در اجراي برنامه اين تمرين عملياتي چندين عدد الوار و تخته بطور فرضي شعله ور شده بود كه آتش نشانان با بكار گيري خورو هاي اطفاي حريق و با استفاده از تجهيزات خاموش كننده اقدام به مهار شعله هاي آتش كردند .

شمسیان گفت : گروه ديگري هم با استفاده از خودروهاي پشتيبان تامين آب با مدار باز و رفت و برگشت را بر عهده داشتند و گروهي ديگر نيز با اجراي عمليات جستجو ، آسيب ديدگان در حادثه را در اختيار امدادگران اورژانس و هلال احمر قرار دادند .

وي با بيان اينكه انجام اين مانور هاي عملياتي براي ارزيابي هماهنگي بين نيروها ، ايجاد مهارت فرماندهي در آتش سوزي هاي متمركز و غير متمركز ، تقويت تعامل و بكارگيري امكانات و تجهيزات موجود همراه با توان عملياتي آتش نشانان بسيار مفيد مي باشد . هداف از برگزاري اين مانور ، ايجاد تعامل و همكار ي بين نهادها و ارگانهاي امدادي در زمان بحران نام برد .

در این مانور رئیس شورای اسلامی شهرستان شهر شهریار ، رئیس اداره آموزش و پروش ،رئیس بحران شهرستان شهریار ،رئیس و نیروهای جمعیت هلال احمر ،رئیس و نیروهای اورژانس ،معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری شاهد شهر ،معاونت خدمات شهر ،عوامل کلانتری 14 شاهد شهر و رئیس و عوامل اداره آ اداره گاز و اداره مخابرات شاهد شهر حضور داشتند.

11:36/14 آبان 1401/شنبه

نظرات کاربران
5/5 1 0 0
اخبار مربوطه
googleanaletics